KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13535131
*
nr 1353 5131
Gunnar Greiber
(1919-2011), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Signerad. Olja på pannå, 20x19 - 21x21 cm
Gunnar Greiber, svensk målare född 1919 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:30:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 03:09:41
1
1.000 kr
10/10 14:35:15
2
1.500 kr
11/10 21:07:06
3
1.200 kr
11/10 21:07:06
2
1.300 kr (Budbetjänt)
12/10 19:39:08
1
1.500 kr
12/10 19:39:08
2
1.500 kr (Budbetjänt)
12/10 19:39:23
1
1.800 kr
12/10 20:10:08
4
1.700 kr
12/10 20:10:08
1
1.800 kr (Budbetjänt)
12/10 20:19:55
2
1.900 kr
12/10 20:21:28
1
2.000 kr
12/10 20:22:32
1
Vinnande bud
12/10 20:25:39
2
2.200 kr
12/10 20:25:39
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar greiber olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gunnar Greiber
Gunnar Greiber, svensk målare född 1919 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
nr 1353 5131
Gunnar Greiber
(1919-2011), Sverige
Oljemålningar, 3 st, Signerad. Olja på pannå, 20x19 - 21x21 cm
Gunnar Greiber, svensk målare född 1919 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/10 03:09:41 | 1 | 1.000 kr |
| 10/10 14:35:15 | 2 | 1.500 kr |
| 11/10 21:07:06 | 3 | 1.200 kr |
| 11/10 21:07:06 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 19:39:08 | 1 | 1.500 kr |
| 12/10 19:39:08 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 19:39:23 | 1 | 1.800 kr |
| 12/10 20:10:08 | 4 | 1.700 kr |
| 12/10 20:10:08 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 20:19:55 | 2 | 1.900 kr |
| 12/10 20:21:28 | 1 | 2.000 kr |
| 12/10 20:22:32 | 1 | Vinnande bud |
| 12/10 20:25:39 | 2 | 2.200 kr |
| 12/10 20:25:39 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar greiber olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



